CyberForces Industries E-Commerce

E-Commerce

 
CyberForces Industries E-Commerce

Nowe realia handlowe wynikają z wygody, jaką daje cyfrowa rzeczywistość. Klienci mogą kupować produkty natychmiast, bez wychodzenia z domu i dużo taniej niż w tradycyjnych sklepach. Jednak nie tylko klienci na tym korzystają. Cyberprzestępcy mają dostęp do olbrzymich ilości, zwykle słabo zabezpieczonych danych. Mogą przechwytywać internetowe i mobilne płatności oraz infekować urządzenia, z których przeglądana jest witryna sklepu. Obrabowanie sklepu jest teraz dużo prostsze i niesie ze sobą dodatkową szkodę dla klienta. Dlatego zaniedbanie cyberbezpieczeństwa Twojego systemu e-commerce może prowadzić do strat finansowych i utraty reputacji. O ile to pierwsze może być bolesne, to drugie może mieć katastrofalne skutki, nawet dla firm, które zbudowały już silną globalną markę.

Dlaczego cyberbezpieczeństwo sektora e-commerce jest tak ważne?

 

Każdy e-commerce to funkcjonalny system, polegający na zarządzaniu danymi. Aby skutecznie działać, między jego poszczególnymi częściami musi następować transmisja informacji o klientach, firmach, zakupionych produktach i płatnościach. Wiele z tych informacji jest przechowywanych na serwerach w celach dokumentacyjnych oraz do późniejszego przetwarzania np. aby ułatwić proces zakupowy stałym klientom, lub do tworzenia grup remarketingowych. Złowrogi haker ma jeden cel. Dostać się do bazy danych i wykraść ją albo zaszyfrować dla wymuszenia okupu. Zdobyte dane mogą zostać sprzedane na czarnym rynku albo wykorzystane w zaawansowanych atakach socjotechnicznych. Bezpieczeństwo IT sektora e-commerce jest ważne, ponieważ każda informacja to ogromna wartość.

Aby upewnić się, że Twój e-commerce jest bezpieczny, sugerujemy poddać następujące obszary testom bezpieczeństwa:

  • Infrastruktura systemu i jego komponenty
  • Bezpieczeństwo baz danych
  • Proces zakupowy
  • Konfiguracja protokołu HTTPS
  • Oprogramowanie CMS
  • Integracja z bramkami zakupowymi
  • Wydajność serwerów
  • Weryfikacja i autoryzacja
  • Raporty błędów
  • Bezpieczeństwo chmury danych
  • Występowanie błędów logicznych
  • Świadomość cyberbezpieczeństwa pracowników

Jednym z najniebezpieczniejszych wektorów ataku na systemy e-commerce jest DDoS czyli Distributed Denial of Service. Polega na wygenerowaniu sztucznego ruchu na stronie, w takiej ilości, która doprowadzi do przeciążenia serwerów. Taka sytuacja może oznaczać drastyczny spadek obrotów, jeśli wydarzy się np. w okresie przedświątecznym albo podczas Black Friday. Bardzo ważne jest, aby znać wydajność swoich serwerów, monitorować ich zachowanie podczas okresów wzmożonego ruchu i w razie potrzeby móc go rozładować. Obrona przed atakami DDoS powinna być wpisana w strategię bezpieczeństwa e-sklepu.

Audyt bezpieczeństwa e-commerce

 

Podczas przeprowadzania kompleksowych testów bezpieczeństwa, korzystamy z wewnętrznych systemów i platform, umożliwiających szereg operacji, od znajdowania miejsc, które nie powinny być dostępne dla standardowego użytkownika, po środowiska służące do symulacji zorganizowanego ataku hakerskiego.

Oferta dla sektora ecommerce

Wyceń projekt

 
usrcheckedboth
Szymon Chruścicki CyberForces
48664029754