CyberForces Cyfrowe bezpieczeństwo osób decyzyjnych

Cyfrowe bezpieczeństwo osób decyzyjnych

 
CyberForces Cyfrowe bezpieczeństwo osób decyzyjnych

Kreatywność to cecha, której nie można odmówić cyberprzestępcom. Teraz atakują nie tylko częściej, ale na dużo bardziej wyszukane sposoby. Wyobraźmy sobie konsekwencje udanego ataku na dyrektora dużej firmy, który posiada dane dostępowe do wszystkich wrażliwych systemów. Taki atak mógłby zakończyć się niezauważonym wejściem hakera do wnętrza organizacji, a taka sytuacja mogłaby skończyć się poważnymi stratami, a nawet upadkiem biznesu. Dlatego bardzo ważne jest, aby menedżerowie każdej organizacji byli odpowiednio przeszkoleni w kwestii bezpieczeństwa.

Jak działamy

 

Zapewniamy menadżerom wsparcie w razie incydentu lub zwrócenia uwagi na podejrzane zachowania. Jesteśmy stale dostępni na zaufanym łączu i dostarczamy wartość obejmując menadżera patronatem bezpieczeństwa. Działania jakie przeprowadzamy to:

  • analiza cyfrowego środowiska menadżera, np. systemów na których pracuje
  • zabezpieczenie chmury danych typu Office 365 czy G Suite
  • wsparcie w doborze odpowiednich programów, takich jak komunikatory (np. Signal) czy menadżer haseł (np. KeePass)
Czytaj więcej
 

Proces zapewniania cyfrowego bezpieczeństwa osób decyzyjnych wygląda następująco:

 

1

Spotkanie i umowa o poufności

 

Spotykamy się z osobą, która jest zainteresowana usługami zapewniania bezpieczeństwa i spisujemy umowę o poufności danych.

2

Wywiad

 

Zdobywamy jak najwięcej informacji o potrzebach menadżera, jego stylu życia, narzędziach z których korzysta, jego sposobie bycia i środowisku biznesowym. Dodatkowo prosimy o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego istniejących procesów bezpieczeństwa.

3

Rekomendacje i szkolenia

 

Bazując na danych, które udało nam się zebrać, opracowujemy strategię uwzględniającą zachowanie menedżera w sieci, na co powinien zwracać uwagę i jakie kroki podjąć w razie incydentu. Następnie przeprowadzamy szkolenia wdrażające.

4

Poziom bezpieczeństwa

 

Analizujemy wpływ cyfrowego bezpieczeństwa klienta na poziom bezpieczeństwa jego organizacji, co pomaga w budowie Programu Cyberbezpieczeństwa

Skontaktuj się z nami
i dowiedz się więcej

Skontaktuj się
 

Często
Zadawane
Pytania

 

FAQ

 

Czym jest Cyfrowe bezpieczeństwo osób decyzyjnych?

 

To zestaw szkoleń mających na celu edukację osób decyzyjnych w organizacji (członków zarządu/udziałowców) - dalej nazywanych VIP, w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Z jakich etapów składa się usługa?

Więcej

 

Na początku podpisujemy umowę o poufności danych. Następnie przeprowadzamy wywiad, który ma na celu wybadanie poziomu obecnych zabezpieczeń oraz poziomu świadomości zagrożenia. Pytamy kontekstowo m.in. o konkretne zachowania w sytuacjach krytycznych. Po zebraniu danych jesteśmy gotowi przeprowadzić warsztaty i szkolenia z uwzględnieniem powyższych przypadków.

Czemu jako osoba decyzyjna powinienem skorzystać z usługi?

Więcej

 

Udziałowcy i zarząd firmy są głównym celem każdego hakera, ze względu na posiadany poziom dostępu i autoryzacji wewnątrz firmy. Niestety, wciąż niska świadomość zagrożenia wśród osób decyzyjnych nie pomaga. Misja CyberForces to obrócić ten trend o 180 stopni!

Czy to jednorazowa usługa?

Więcej

 

Po zakończonym szkoleniu obejmujemy klienta patronatem. Możemy też przedłużyć współpracę w ramach Programu Cyberbezpieczeństwa. Jednym z jego fundamentów jest określenie jak bezpieczeństwo zarządu wpływa na bezpieczeństwo organizacji.

Wyceń projekt

 
Szymon Chruścicki CyberForces
48664029754