CyberForces Program Cyberbezpieczeństwa

Program Cyberbezpieczeństwa

 
CyberForces Program Cyberbezpieczeństwa

Bycie bezpiecznym wcale nie oznacza bycia nietykalnym. Gdyby tak było, każda bezpieczna organizacja siedziałaby w pokoju, odłączona od sieci, nigdy nie wpuszczając ani nie wypuszczając pracowników. Bezpieczeństwo w epoce cyfrowej wiąże się z możliwością zachowania ciągłości biznesu i integralności danych niezależnie od wysiłków cyberprzestępcy. Taki stan nazywa się cyber resilience, a żeby go osiągnąć, trzeba kierować się strategią bezpieczeństwa opartą na dokładnym zbadaniu wewnętrznych systemów bezpieczeństwa, stałym monitorowaniu stanu zabezpieczeń w poszukiwaniu luk i podatności oraz dokładnemu określeniu ryzyka biznesowego.

Program Cyberbezpieczeństwa pozwala na:

 
 • Zachowanie ciągłości biznesu
 • Znaczne ograniczenie strat finansowych
 • Ochronę zarządu, pracowników i zaangażowanych stron trzecich
 • Ochronę reputacji marki

Program Cyberbezpieczeństwa jest obszerną strategią rozwijania wewnętrznych systemów i protokołów bezpieczeństwa. Zaczyna się od analizy całej organizacji, która pozwoli określić w jaki sposób możemy pomóc jej ulepszyć i zaktualizować systemy obronne. Chcemy wspomóc zarząd firmy i departament ds. bezpieczeństwa we właściwej implementacji polityki bezpieczeństwa i wiedzy odnośnie narzędzi, które pozwolą im przygotować się na ewentualny atak i wyjść z niego z minimalnymi stratami.

Ponieważ jesteśmy zespołem z zewnątrz, postaramy się wykorzystać świeżą perspektywę do znalezienia punktów zapalnych, które mogły zostać przeoczone przez wewnętrzny zespół, a na pewno zostałyby znalezione przez cyberprzestępców. Przetestujemy Twoje możliwości obronne szerokim spektrum narzędzi i technik, zaczynając od zbadania często spotykanych podatności, kończąc na atakach socjotechnicznych. Będzie to punkt wyjścia dla stworzenia kompleksowej strategii, której celem będzie załatanie wszystkich dziur i wzmocnienie systemów.

Pracujemy zgodnie ze standardem NIST Security Framework i Cloud Security Maturity Model. Wzmocnienie systemów jest przeprowadzane na bazie wytycznych:

 • CISA - Certified Information Systems Auditor
 • DISA STIG - Security Technical Implementation Guide
 • CIS - Center for Internet Security
Czytaj więcej
 

Budowa Programu Cyberbezpieczeństwa będzie wyglądała następująco:

 

1

Umowa o poufności danych

 

Podpisujemy Umowę o poufności danych.

2

Wywiad

 

Przeprowadzamy dogłębny wywiad z dyrektorami organizacji, aby w pełni zrozumieć wymogi przedsiębiorstwa i jego strategię rozwoju. Te informacje są niezbędne do stworzenia długoterminowej strategii.

3

Audyt Bezpieczeństwa

 

Po zgromadzeniu odpowiednich informacji, przeprowadzamy wstępne testy bezpieczeństwa, aby zbadać obecny stan organizacji oraz zaplanować zasoby, z jakich będziemy korzystać, aby zoptymalizować proces zapewniania bezpieczeństwa.

4

Dokumentacja i Testy Penetracyjne

 

Na podstawie pełnej dokumentacji projektu sugerujemy przeprowadzenie testów penetracyjnych, nastawionych na określone cele i systemy krytyczne dla funkcjonowania biznesu.

5

Strategia

 

Pomagamy klientowi zwiększyć swój poziom bezpieczeństwa sugerując materiały edukacyjne i narzędzia, które należy wdrożyć. W strategii zawiera się wykaz proponowanych systemów zabezpieczających i protokołów bezpieczeństwa, dzięki którym możliwe będzie stałe monitorowanie wewnętrznych sieci w poszukiwaniu luk i potencjalnie szkodliwych działań. Przeprowadzamy również szkolenia, nastawione na podniesienie świadomości bezpieczeństwa i zwiększenie efektywności systemów dzięki rozwijaniu kultury bezpieczeństwa na poziomie organizacji.

Skontaktuj się z nami
i dowiedz się więcej

Skontaktuj się
 

Często
Zadawane
Pytania

 

FAQ

 

Czym jest program cyberbezpieczeństwa?

 

To kompleksowe rozwiązanie mające na uwadze wszelkie potencjalne wektory cyberataku w Twojej firmie. W jego zakres wchodzi zarówno umacnianie zabezpieczeń, jak i edukacja członków zarządu i udziałowców. Dobrze wdrożony, jest gwarancją, że Twoja firma spełnia wymogi SOC2 oraz ISO 27001.

Czym są SOC2 oraz ISO 27001?

Więcej

 

SOC2 jest dokumentem definiującym kryteria pięciu zasad poufności usług, czyli: bezpieczeństwa, dostępności, przetwarzania, integralności i poufności wraz z wymaganiami. ISO27001 to międzynarodowy standard najlepszych praktyk dotyczących zarządzania informacjami. Jest świadectwem zaangażowania firmy w cyberbezpieczeństwo.

Jak wdrażany jest program?

Więcej

 

Wpierw analizujemy potrzeby organizacji oraz przeprowadzamy audyt bezpieczeństwa, który umożliwi podjęcie dalszych kroków. Następnie wraz z zarządem i udziałowcami przygotowujemy kompleksową strategię bezpieczeństwa wraz z programem szkoleniowym osób odpowiedzialnych za jej realizację i utrzymanie.

Jaką wartość ma program cyberbezpieczeństwa dla mojej firmy?

Więcej

 

To gwarancja, że regulacje płynące z aktów prawnych w zakresie cyberbezpieczeństwa, są w Twojej firmie przestrzegane i prawidłowo zaimplementowane.

Co to jest cyber resilience?

Więcej

 

Kiedy firma posiada cyber resilience, oznacza to, że dzięki opracowaniu i wdrożeniu szczegółowej strategii cyberbezpieczeństwa, jest w stanie zachować ciągłość biznesu nawet jeśli padnie ofiarą cyberataku. Wszelkie zasoby są jasno sklasyfikowane, a te określone jako krytyczne mają odpowiedni backup. Automatyczne skanery wykrywają wszelkie anomalie w wewnętrznej sieci, a zespół Blue-Teamingowy jest gotowy na odparcie ataku. Infrastruktura bezpieczeństwa jest regularnie testowana, a wszelkie podatności są natychmiast łatane. Strategia przewiduje również podniesienie się po ataku na zasoby krytyczne, a jej ostatecznym celem jest powstrzymanie biznesu przed upadkiem. Należy pamiętać, że cyber resilience nie jest stanem, tylko procesem, ciągle rozwijanym i ulepszanym.

Wyceń projekt

 

  usrcheckedboth

  Szymon Chruścicki CyberForces
  48664029754

  Notice

  : Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/cyberforces.com/releases/2e7e6a10c615f3ac8c2bbb95a4abc5748b26f895/wp-content/plugins/wpml-sticky-links/classes/class-wpml-sticky-links.php on line 58

  Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/cyberforces.com/releases/2e7e6a10c615f3ac8c2bbb95a4abc5748b26f895/wp-content/plugins/wpml-sticky-links/classes/class-wpml-sticky-links.php on line 61

  Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/cyberforces.com/releases/2e7e6a10c615f3ac8c2bbb95a4abc5748b26f895/wp-content/plugins/wpml-string-translation/inc/functions.php on line 15