CyberForces Audyt Bezpieczeństwa

Audyt Bezpieczeństwa

 
CyberForces Audyt Bezpieczeństwa

Każda firma, niezależnie od wielkości i kapitału, może pojawić się na celowniku hakera. Niewykluczone, że już wykryłeś podatności i podjąłeś pierwsze kroki w celu wzmocnienia swojej obrony. Zasadnicze pytanie brzmi - “Czy wiesz jakie mogą być konsekwencje wykorzystania tych luk przez cyberprzestępcę?”. Jeśli odpowiedzią nie jest stanowcze “tak”, to czas zainteresować się audytem bezpieczeństwa.

Na czym polega Audyt Bezpieczeństwa?

 

Audyt bezpieczeństwa to przegląd zabezpieczeń systemu informatycznego. Na początek oceniany jest stopień ekspozycji systemu na znane podatności, określany jest poziom ryzyka i na podstawie zgromadzonych danych budowana jest strategia bezpieczeństwa, która zminimalizuje szansę na udany atak.

Każda działalność skorzysta na audycie bezpieczeństwa, jednak szczególnie rekomendowany jest dużym organizacjom, które ze względu na ilość posiadanych danych i możliwość ich kapitalizacji są stale zagrożone atakami.

Audyt Bezpieczeństwa pozwala:

  • Wykryć słabości i podatności systemu
  • Poznać potencjalne zagrożenia
  • Usprawnić system bezpieczeństwa

Podczas audytu korzystamy z automatycznych testów bezpieczeństwa, na które składają się skan serwerów pozwalający wykryć istniejące zagrożenia i szczegółowy skan aplikacji w celu wykrycia podatności.

Czytaj więcej
 

Proces audytu przedstawia się następująco:

 

1

Identyfikacja podatności

 

Przeprowadzamy testy manualne i automatyczne w celu identyfikacji luk w systemie bezpieczeństwa - od drobnych usterek po krytyczne zagrożenia wynikające z błędów w architekturze systemu.

2

Analiza podatności

 

Analizujemy wyniki testów, upewniając się, że wyeliminowaliśmy szumy tj. duplikaty, fałszywe wyniki pozytywne, które mogłyby zakłócić i wydłużyć proces.

3

Zarządzanie ryzykiem i zalecenie usprawnień

 

W oparciu o profilowanie ryzyka (m. in. liczba zagrożonych systemów, rodzaj danych, ryzyko biznesowe, potencjalne szkody) dostarczamy zestaw gotowych wskazówek, które pozwolą usprawnić system bezpieczeństwa i zredukować zagrożenie.

Skontaktuj się z nami
i dowiedz się więcej

Skontaktuj się
 

Często
Zadawane
Pytania

 

FAQ

 

Czym jest Audyt Bezpieczeństwa?

 

Audyt Bezpieczeństwa to ewaluacja błędów i krytycznych punktów wejścia w systemie obrony. Po przeprowadzonym audycie klient dostaje raport ze wskazówkami jak zminimalizować poziom zagrożenia.

Czym różni się od pozostałych usług?

Więcej

 

W odróżnieniu od pentestów, audyt bezpieczeństwa wykorzystuje jedynie testy automatyczne, by znaleźć powierzchowne luki w systemie zabezpieczeń.

Czy Audyt Bezpieczeństwa wystarczy do zapewnienia bezpieczeństwa?

Więcej

 

Jedynym celem audytu jest szybkie skanowanie systemu w poszukiwaniu podatności. Nie pozwoli on oszacować potencjalnych strat wynikających z udanego ataku, ani wykryć nietypowych wektorów wejścia, jak podczas pentestów. Podejmij decyzję najlepszą dla Twojego biznesu.

Co jeszcze mogę zrobić?

Więcej

 

Bądź uważny i na bieżąco: nie zaniedbuj nowo powstałych problemów bezpieczeństwa, zlecaj regularnie testy penetracyjne i zadbaj o szkolenia z zakresu bezpieczeństwa dla swoich pracowników i zarządu.

Wyceń projekt

 
usrcheckedboth
Szymon Chruścicki CyberForces
48664029754