CyberForces Audyt Bezpieczeństwa

Audyt Bezpieczeństwa

 
CyberForces Audyt Bezpieczeństwa

Każda firma, niezależnie od wielkości i kapitału, może pojawić się na celowniku hakera. Niewykluczone, że już wykryłeś podatności i podjąłeś pierwsze kroki w celu wzmocnienia swojej obrony. Zasadnicze pytanie brzmi - “Czy wiesz jakie mogą być konsekwencje wykorzystania tych luk przez cyberprzestępcę?”. Jeśli odpowiedzią nie jest stanowcze “tak”, to czas zainteresować się audytem bezpieczeństwa.

Na czym polega Audyt Bezpieczeństwa?

 

Audyt bezpieczeństwa to przegląd zabezpieczeń systemu informatycznego. Na początek oceniany jest stopień ekspozycji systemu na znane podatności, określany jest poziom ryzyka i na podstawie zgromadzonych danych budowana jest strategia bezpieczeństwa, która zminimalizuje szansę na udany atak.

Każda działalność skorzysta na audycie bezpieczeństwa, jednak szczególnie rekomendowany jest dużym organizacjom, które ze względu na ilość posiadanych danych i możliwość ich kapitalizacji są stale zagrożone atakami.

Audyt Bezpieczeństwa pozwala:

  • Wykryć słabości i podatności systemu
  • Poznać potencjalne zagrożenia
  • Usprawnić system bezpieczeństwa

Podczas audytu korzystamy ze wszystkich dostępnych metod testowania bezpieczeństwa. Oprócz automatycznych skanów bezpieczeństwa, które pozwalają wykryć typowe podatności i manualnych metod, dzięki którym znajdziemy mniej oczywiste punkty dostępu, nasi pentesterzy przykładają dużą wagę do kreatywnej eksploracji. Testy systemów i aplikacji przeprowadzane są metodami black-box (bez znajomości kodu źródłowego i konfiguracji systemów, czyli z perspektywy złowrogiego hakera) oraz white-box, gdzie analizowane są kody źródłowe i dokumentacja. W skład audytu mogą wejść także testy socjotechniczne, które zbadają odporność Twoich pracowników na sztuczki stosowane przez cyberprzestępców.

Pełen audyt bezpieczeństwa obejmuje dogłębne badanie wewnętrznej sieci w poszukiwaniu punktów dostępu, takich jak niezabezpieczone lub źle skonfigurowane urządzenia biurowe. Wynikiem dokładnie przeprowadzonych testów jest wiarygodna ocena bezpieczeństwa zasobów systemów teleinformatycznych. Na jej podstawie opracowane zostaną rozwiązania pozwalające utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa, które zarekomendujemy i, jeśli będzie taka potrzeba, pomożemy je wdrożyć.

Czytaj więcej
 

Proces audytu przedstawia się następująco:

 

1

Identyfikacja podatności

 

Przeprowadzamy testy manualne i automatyczne w celu identyfikacji luk w systemie bezpieczeństwa - od drobnych usterek po krytyczne zagrożenia wynikające z błędów w architekturze systemu.

2

Analiza podatności

 

Analizujemy wyniki testów, upewniając się, że wyeliminowaliśmy szumy tj. duplikaty, fałszywe wyniki pozytywne, które mogłyby zakłócić i wydłużyć proces.

3

Zarządzanie ryzykiem i zalecenie usprawnień

 

W oparciu o profilowanie ryzyka (m. in. liczba zagrożonych systemów, rodzaj danych, ryzyko biznesowe, potencjalne szkody) dostarczamy zestaw gotowych wskazówek, które pozwolą usprawnić system bezpieczeństwa i zredukować zagrożenie.

Skontaktuj się z nami
i dowiedz się więcej

Skontaktuj się
 

Często
Zadawane
Pytania

 

FAQ

 

Czym jest Audyt Bezpieczeństwa?

 

Audyt bezpieczeństwa to kompleksowa ocena cyfrowego bezpieczeństwa testowanego systemu, infrastruktury informatycznej a nawet całej organizacji. W jego skład wchodzi ewaluacja błędów i krytycznych punktów wejścia, mniej oczywistych podatności, ocena kodu źródłowego czy konfiguracji poszczególnych komponentów systemu.

Czym różni się od pozostałych usług?

Więcej

 

Audyt bezpieczeństwa to bardzo szerokie pojęcie i do jego przeprowadzenia, zależnie od testowanego obszaru i wymogów klienta, możemy wykorzystać różne metody i techniki, np. testy penetracyjne lub socjotechniczne.

Czy Audyt Bezpieczeństwa wystarczy do zapewnienia bezpieczeństwa?

Więcej

 

Audyt bezpieczeństwa to metoda służąca do wykrycia i oceny zagrożeń. Na podstawie wyników audytu opracowujemy obszerny raport, który jest dostarczany klientowi i zawiera między innymi wskazówki jak załatać znalezione luki oraz rekomendacje jak podnieść ogólny poziom bezpieczeństwa i umocnić swoje systemy. Aby zapewnić bezpieczeństwo swojej organizacji należy opracować i utrzymywać dokładnie zaplanowany program cyberbezpieczeństwa oraz regularnie testować swój system pod kątem nowych podatności.

Co jeszcze mogę zrobić?

Więcej

 

Bądź uważny i na bieżąco: nie zaniedbuj nowo powstałych problemów bezpieczeństwa, zlecaj regularnie testy penetracyjne i zadbaj o szkolenia z zakresu bezpieczeństwa dla swoich pracowników i zarządu.

Wyceń projekt

 
usrcheckedboth
Szymon Chruścicki CyberForces
48664029754